4 sposoby na bezsenność, które po prostu nie działają

bezsenność

Jeśli kiedykolwiek zmagałaś się z bezsennością, to doskonale wiesz, że spróbujesz wszystkiego, aby zapewnić sobie choć chwilę na romans z morfeuszem.

Ale jeśli sięgasz po melatoninę kilka godzinach przed pójściem do łóżka, czy nawet tuż przed wyłączeniem światła, nie uzyskasz dobrych wyników.

“Melatonina nie jest lekarstwem na bezsenność” – mówi Michael Grandner, psychiatra i ekspert od bezsenności na Uniwersytecie w Pensylwanii.

Melatonina jest hormonem, który naturalnie produkuje organizm. I jak mówi Grandner  produkcja jej rozpoczyna się, gdy wschodzi słonce.

WIĘCEJ: Masz problem z chrapaniem? Kluczem trafna diagnoza

Jeśli weźmiesz ją na godzinę lub dwie, przed planowanym pójściem do łóżka, nie zadziała. Dłuższe jej branie może natomiast pomóc pobudzić naturalną produkcję hormonu snu w organizmie.
Możesz również nie tracić czasu na poniższe popularne metody walki z bezsennością, bo one też nie działają:

Tabletki nasenne

tabletki nasenne

Większość leków pomaga uspokoić mózg – mówi Grandner. Hamują one także tworzenie się pamięci. Choć mogą one być pomocne, raz na jakiś czas, aby pomóc się uspokoić przed snem, ale nie wyleczą bezsenności. “Ponadto, jeśli będziemy je brać przez cały czas, to substancje w nich zawarte spowodują, że będziemy otumanieni” dodaje Grander.

Leki przeciwbólowe i leki przeciwhistaminowe
Mogą one powodować senność lub mogą być pomocne w zasypianiu, pod warunkiem, że są używane oszczędnie – mówi Grandner. Ale znowu, jeśli będziemy je łykać każdej nocy, to w dzień będziemy czuć się nieswojo.

WIĘCEJ: Księżyc w pełni może zakłócać sen

Jedzenie

jedzenie przed snem

Podczas gdy nieodpowiednia dieta może spowodować bezsenność związaną z problemami układu trawiennego, to nie ma żadnych badań, w których wskazano na pokarmy pomagające lepiej spać – dodaje Grandner.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 2
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany