4 momenty, w których nie wolno uprawiać seksu

seks

Jesteśmy zwykle bombardowani informacjami, aby uprawiać seks. To jest dobre dla zdrowia, to jest dobre dla związku, to po prostu dobra zabawa. Ale są momenty, w których uprawianie seksu może zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Oczywiście, decyzja, czy i jak często uprawiać seks, należy tylko do ciebie. Ale w niektórych sytuacjach okazuje się, że powstrzymywanie się od tego jest najlepszym wyjściem. Oto cztery momenty, w których należy bezwzględnie zaprzestać uprawiania seksu:

1. Czujesz ból podczas uprawiania seksu

Seks nie zawsze jest oszałamiający, ale na pewno nie powinien boleć. Termin bolesnego współżycia, może być spowodowane przez czynniki fizyczne i psychiczne, jak twierdzą naukowcy z Mayo Clinic. Ponadto suchość pochwy związana z menopauzą też może mieć duże znaczenie. Ból fizyczny może wynikać również z podrażnienia po porodzie, zaburzeń skórnych, takich jak egzema czy mimowolnych skurczy ściany pochwy zwanych pochwicą.

2. Coś tu nie jest tak

Swędzenie? Pieczenie? Obrzęk? Jeśli występują jakiekolwiek (lub wszystkie) z tych objawów, to najlepiej wstrzymać się do czasu, gdy będziemy wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Najgorszy scenariusz: Jest to jedna z chorób przenoszona droga płciową i możesz ją przekazać swoim partnerom. Jednak w większości przypadków objawy te świadczą o drożdżach. “Drożdże powodują pieczenie i dyskomfort podczas seksu” – mówi seksuolog, Nicole Williams. Ale gdy to wyleczymy i objawy się cofną, będziemy mogli znowu cieszyć się seksem.

INNE: Seks bez barier – to możliwe

3. Masz kłopoty z brzuchem

Seks jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, jeśli przez cały dzień jesteś przykuty do toalety. Każde problemy ze strony układu pokarmowego powinny być czerwonym światłem dla seksu. “Głównym powodem, dla którego powinnaś powstrzymać się od seksu, jest to, że możesz nabawić się infekcji pęcherza” – mówi Williams. Nie wspominając, że wszystko, co dzieje się podczas seksu na pewno nie będzie miłe dla chorego żołądka lub jelit.

4. Seks to dla ciebie obowiązek

Jeśli twoje życie seksualne jest dla ciebie bardziej obowiązkiem niż przyjemnością, może to być znak, że trzeba coś zmienić. Zanim jednak to zrobisz, zadaj sobie pytanie, czy jest jakiś lepszy sposób, aby to życie erotyczne ciebie satysfakcjonowało. “Zawsze zachęcam moich pacjentów, aby spojrzeli na seks z innej strony” – mówi Williams. Spróbować czegoś innego; np. zamiast zawsze kochać się w piątek po kolacji, spróbować w niedzielę rano. Może zmienić pozycję. Jeśli to nie pomoże, należy szukać porady u specjalisty. “To może być problem relacji między partnerami” – dodaje Williams.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany