4 irytujące problemy ze skórą

piękna skóra

Jeśli nagle borykasz się z wysypką w miejscu bikini albo twoja skóra na ramionach wygląda jak… skóra kurczaka, spróbuj tych 4 skutecznych rozwiązań urodowych kłopotów.

CHCESZ MIEĆ: Gładką skórę
Problem:
Zatkane mieszki włosowe to nic innego jak rogowacenie mieszkowe. Prawdopodobnie odziedziczyłaś je i pojawiają się te brzydkie małe białe guzki na plecach, ramionach, udach i pupie. Podobno, jak twierdzą dermatolodzy aż 40% ludzi je ma.

Rozwiązanie:
Nie ma na to niestety skutecznego lekarstwa. Można tylko je zmniejszyć używając balsamu mlekowego lub kwasu glikolowego i to regularnie. Jeśli tylko przestaniemy to robić, krostki pojawią się natychmiast.

CHCESZ MIEĆ: Zdrową i błyszczącą skórę

zdrowa skóra

Problem:
Na skórze znajdują się martwe komórki.

Rozwiązanie:
Łatwo usuniesz te komórki robiąc piling z rozpuszczalnych granulek, takich jak sól morska lub cukier. Ten delikatny materiał ścierny poprawi dodatkowo mikrokrążenie w skórze. Do twarzy użyj tzw. exfoliatora chemicznego. Pamiętaj, aby po peelingu zastosować balsam.

WIĘCEJ: Wiemy dlaczego skóra wokół oczu się starzeje

CHCESZ MIEĆ: Gładkie plecy
Problem:
Górna część pleców jest szczególnie podatna na pot, co czyni ją doskonałym miejscem, gdzie pojawiają się pryszcze.

Rozwiązanie:
Po treningu trzeba natychmiast się przebrać, a krostki przemyć płynem zwalczającym trądzik. W swoim składzie posiada on nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy, który niszczy bakterie i odblokowuje pory. Nie wolno tylko szorować skóry, bo pogłębia to stan zapalny.

CHCESZ MIEĆ: Miękkie pięty
Problem:
Popękane pięty są nieestetyczne i dodatkowo wystawione na działanie wiatru i słońca, jeszcze bardziej wysychają. To prosta droga do zapalenia i pękania naskórka.

Rozwiązanie:
Koniecznie raz w miesiącu rób pedicure. W międzyczasie, zmiękczaj pięty mocząc je w wodzie i pielęgnując je tarką. Na koniec wetrzyj w nie specjalny krem do stóp na pękające pięty.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 2
1 komentarz
  1. Z tymi piętami jest masakra. Szczególnie po lecie, gdy chodzimy boso po piasku. Ja póżniej potrzebuję dwóch miesięc aby doszły one do dobrej kondycji!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany