3 sposoby, aby naprawić szkody wyrządzone przez słońce

skutki opalania

Uwielbiamy słońce i uwielbiamy się opalać. Nie zastanawiamy się  na tym, że oprócz pięknej opalenizny dostajemy od słońca… uszkodzenia skóry.

Na szczęście coraz więcej badań sugeruje, że niektóre z tych uszkodzeń mogą być częściowo odwracalne. Ostatnio badania w International Journal of Cosmetic Science potwierdzają, że związek, który można znaleźć w arktycznym korzeniu syberyjskim (używany w wielu kremach anti-aging oraz nawilżających produktach do pielęgnacji skóry i włosów) ma potencjał, aby odwrócić przedwczesne starzenie się komórek skóry spowodowane przez promieniowanie UV. Chociaż potrzebne są dodatkowe badania, aby stwierdzić, czy wyniki tego badania rzeczywiście przekładają się na praktykę (np. redukcji zmarszczek), istnieją skuteczne sposoby, aby skasować niektóre szkody wyrządzone przez słońce.

1. Aby zmniejszać ryzyko raka skóry, spróbuj terapii fotodynamicznej
Ten zabieg w gabinecie łączy światło niebieskie i aminokwasy, aby pozbyć się miejscowego rogowacenia słonecznego. Są to szorstkie plamy komórek przedrakowych często znajdujące się na nasłonecznionych miejscach, takich jak czoło, nos i szczyty uszu. Usunięcie ich uniemożliwia rozwój nowotworu skóry, mówi dermatolog Rebecca Kazin w Washington Instytutu Chirurgii Dermatologic Laser na Johns Hopkins Dermatologii.

2. Aby odwrócić zmarszczki, użyj retinolu

zapobieganie zmarszczkom

To wypróbowana metoda, aby miejscowo pomóc zmniejszyć drobne linie i wiotką skórę, które pojawiają się po słońcu, mówi Julius Niewielu, dyrektor Instytutu Few Chicago i Nowym Jorku i kliniczne profesor chirurgii plastycznej na Uniwersytecie w Chicago. Retinol stymuluje produkcję kolagenu, który może naprawić pewne posłoneczne uginanie się i marszczenie skóry, wyjaśnia. Ciekawostka: Ostatnie badania w Journal of Cosmetic Dermatology, wykazały, że retinol, znajdujący się w produktach takich jak np.  StriVectin z szerokim spektrum SPF 30, jest tak samo skuteczny jak preparaty na receptę.

3. Jeśli chcesz stonować ciemne plamy potrzebny jest kwas kojowy
Gdy słońce działa na skórę, produkuje ona melaniny, która chroni ją przed uszkodzeniem. W ten sposób tworzą się plamy słoneczne, które są trudne, ale nie niemożliwe do wyleczenia. Zamiast trudnych rozjaśniających zabiegów, zalecane jest stosowanie kwasu kojowego. Jest jednym z najskuteczniejszych substancji o właściwościach pigmentacyjnych. Rozjaśnia istniejące przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany