3 POWODY, DLA KTÓRYCH MUSISZ MIEĆ SUCHY SZAMPON

suchy szampon

Szampon do włosów bez mycia? Szampon bez pienienia się? Oczywiście tak. To tzw. suchy szampon. Może być doskonałym produktem dla twoich włosów.

Suche szampony bardzo szybko zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny – udało im się to szczególnie dlatego, że okazało się, że jeden produkt może kryć w sobie niezliczoną ilość zastosowań urodowych. Oto 3 najważniejsze powody, dla których powinnaś posiadać w swojej kosmetyczce suchy szampon!

#1 AWARYJNE ODŚWIEŻENIE FRYZURY
Podstawowa i oczywista funkcja suchego szamponu – w kilka sekund pozwala przywrócić włosom świeżość i estetyczny wygląd. Sprawdzi się zawsze wtedy, gdy budzik zadzwoni za późno, nagle skończy się tradycyjny szampon, czy w wyniku awarii zabraknie wody. Wystarczy spryskać nim włosy, pozostawić na około 60 sekund, delikatnie przeczesać i już można stylizować fryzurę wg uznania. Do końca dnia włosy pozostaną skutecznie odświeżone.

#2 DODANIE WŁOSOM OBJĘTOŚCI
Jedna z mniej znanych, a zarazem superciekawa funkcja suchego szamponu. Jego konsystencja przypomina wszak specjalne pudry dodające włosom objętości, więc można go z powodzeniem zastosować w tym celu. Spryskanie skóry głowy suchym szamponem pozwoli delikatnie odbić je od nasady i w prosty sposób ułożyć fryzurę z pożądaną objętością włosów. Dodawanie kosmykom objętości tą metodą sprawdzi się zarówno w przypadku włosów cienkich, którym brakuje życia, jak i tym gęstym i ciężkim, które przegrywają z grawitacją. 

#3 ŁATWIEJSZE UŁOŻENIE WŁOSÓW
Wbrew pozorom włosy tuż po myciu nie są najłatwiejsze w układaniu. Ich miękkość i sypkość utrudnia stworzenie fryzury. Włosy nie są zdyscyplinowane ani podatne na modelowanie. W takiej sytuacji warto wspomóc się suchym szamponem. Zaaplikowanie go na włosy zwiększy ich podatność na stylizację – na przykład zakręcenie w loki czy misterne upięcie.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany