3 kosmetyczne sztuczki, aby nie było widać zmęczenia

sztuczki urodowe

Niektóre noce po prostu są strasznie. Nie można spać. Ale oprócz bezsenności, pojawia się jet lag, późne chodzenie spać, bo trzeba być obok chorego dziecka.

To wszystko “złodzieje” snu. Budzisz się wtedy następnego dnia rano, patrzysz w lusterko i widzisz jak twoja skóra jest blada po oczami, opuchnięta i z sińcami. Oto sztuczki kosmetyczek, jak ukryć to zmęczenie:

Na bladą skórę

jak ukryć zmęczenie

Najlepszym sposobem, aby pobudzić skórę jest jej nawilżenie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Zacznij dzień z dużą szklanką wody; następnie skup się na pielęgnacji skóry.

Kiedy jesteś zmęczona, utrata lipidów może spowodować odparowanie wody z powierzchni skóry, pozostawiając uczucie suchości i napięcia. Jest też blada. Rozwiązanie: Super nawilżenie. Zastosuj krem z balsamem (“wazelina” na liście składników to dobry znak). Poczekaj kilka minut, aż krem się wchłonie i ponownie, jeśli twoja skóra nadal jest sucha, zaaplikuj kosmetyk.

Jeśli używasz podkładu to teraz go pomiń. Zmęczona skóra wydaje się być szorstka i nierówna, a podkład najlepiej wygląda na gładkiej powierzchni. Zamiast tego użyj  przyciemniającego balsamu.

WIĘCEJ: Urodowe sztuczki. I ty możesz wyglądać olśniewająco!

Na cienie

jak ukryć zmęczenie

Antidotum na cienie pod oczami to połączenie dwóch korektorów. Blado różowego i fioletowo-zielonego. Na koniec użyj zwykłego (żółto-stonowanych) korektora. Aplikuj go pod każdym okiem, do linii rzęs i ku wewnętrznym kącikom. Palcami delikatnie wklep preparat, a raczej jego mieszankę; następnie połóż ten zwykły.

WIĘCEJ: Te urodowe sztuczki zmienią twoje życie… na lepsze!

Na podpuchnięte oczy

jak ukryć zmęczenie

Minimalny makijaż jest najlepszym rozwiązaniem na zmęczone oczy. Połyskujące cienie zwrócą uwagę na oczy i mogą powiększyć opuchliznę. Zamiast tego należy zdecydować się na matowy cień w proszku. Unikaj ciemnych odcieni, które sprawią, że twoje oczy będą wyglądały na jeszcze bardziej zmęczone. Po nałożeniu cienia, wklep biały cień do oczu na zewnętrznym końcu kości brwiowej. Zakończ warstwą tuszu na rzęsach, ale tylko górnych. Odwrócą uwagę od zmęczonych okolic pod oczami.

źródło:www.prevention.com

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany